Hrvatska, Europa, Europska Unija
Osnovne informacije
- Autor: Tuđman Franjo
- Nakladnik: MATE d.o.o.
- Dostupnost: Dostupno
- Stanje: Nova knjiga
- Šifra: 60908
Opcije dostave
Načini plaćanja
Istražite još
Hrvatska, Europa, Europska Unija
Tuđman Franjo
Sažetak
Franjo Tuđman: Hrvatska, Europa, Europska Unija
Hrvatska je oduvijek bila u Europi kao njezin integralni dio i upravo tako bismo mogli, kako napominje akademik Dubravko Jelčić, u jednu rečenicu sažeti strategijsku osnovicu političke doktrine Franje Tuđmana.
Dosljedan svojoj viziji slobodne Hrvatske, napominje Jelčić u predgovoru knjige, Tuđman je u svibnju 1990. na upit austrijske novinarke (Kurier) što će se dogoditi ako Jugoslavija, koja tada još egzistira, ne bude htjela ući u Europsku zajednicu, kategorično odgovorio da će se Hrvatska pridružiti Europi i bez Jugoslavije.
Jelčić navodi kako Tuđman nije bio euroskeptik, ali ni eurofanatik. Sažetak Tuđmanove politike prema Europskoj uniji, Jelčić zaključuje jednom rečenicom - Pripadamo Europi i želimo u Europsku uniju, ali s vlastitim identitetom, uspravno i bez diktata.
Dodatne informacije
- Autor: Tuđman Franjo
- Izdavač: MATE d.o.o.
- Godina izdanja:2009
- Mjesto izdavanja:Zagreb
- Broj stranica:221
- Dimenzije:18x24 cm
- Pismo:Latinica
- Stanje:Nova knjiga
Recenzije
0 recenzijaNapišite recenziju
Podijelite iskustvo i pomozite drugim čitateljima pri odabiru.
Ovaj artikl još nema recenzija. Budite prvi koji će podijeliti iskustvo.