Debray Regis: Uvod u mediologiju

€ 11,00

Osnovne informacije

  • Autor: Debray Regis
  • Nakladnik: Clio
  • Dostupnost: Dostupno
  • Stanje: Nova knjiga
  • Šifra: 43701

GLS Croatia
5€
Dostava
0€
Osobno preuzimanje u antikvarijatu
0€
GLS paketomat
3€

Platite prilikom preuzimanja
CorvusPay
Općom uplatnicom / Virmanom / Internet bankarstvom
Gotovinom prilikom pouzeća

Uvod u mediologiju

Debray Regis

Sažetak

 

Regis Debray: Uvod u mediologiju

Za razliku od sociologije medija, s kojom je ponekad miješaju, mediologija proučava međuzavisnost koja je postojala kako u prošlosti, tako i danas između tehnike i kulture. Riječ je o sučeljavanju ili, točnije rečeno, pomirenju dva tradicionalno i kobno suprotstavljena područja.

Značaj mediologije se ogleda u isticanju potreba transmisije u odnosu na zahtjeve koje nameće komunikacija. Rehabilitiranje vladavine dugotrajnosti, ugrožene opsesivnim osvajanjem prostora, postaje najvažniji civilizacijski zadatak. Mediološki postupak, između ostalih, tome može doprinijeti.
U ovoj knjizi jedna nova istraživačka oblast nalazi svoja prva tumačenja, uz kritički osvrt na svoje pretpostavke i okruženje. Riječ je o podsticajnoj i pristupačnoj sintezi, koja će biti korisna ne samo studentima, već i svima koje jednostavno zanima ova oblast. 

 

 

 

Dodatne informacije

  • Autor: Debray Regis
  • Izdavač: Clio
  • Godina izdanja:2000
  • Mjesto izdavanja:Beograd
  • Broj stranica:270
  • Dimenzije:13x22 cm
  • Pismo:Latinica
  • Stanje:Nova knjiga
  • Uvez:Meki

Možda vas zanima

Biblos Newsletter

Za knjigoljupce koji vole pronaći rijetko

Novi naslovi, posebni primjerci i tihe preporuke iz antikvarijata.

Top